Prostě nám to sepnulo !

Nápad na to obletět svět a zjistit jestli je ta naše planeta Země skutečně kulatá přišel někdy v roce 2015. A jelikož jsme oba dobrodružné povahy- naprosto nás nadchnul!
Někomu se tohle naše rozhodnutí může zdát odvážné, jinému bláznivé. Pravdou ale je, že to všechno vyplynulo vlastně docela přirozeně.

 

Cestování milujeme a od doby, co Jirka založil magazín www.levnocestovani.cz a začal se zabývat travel hackingem, dostaly naše výlety docela nový ráz. Začali jsme vymýšlet, jak snížit náklady na minimum, abychom toho mohli nacestovat co nejvíce. Hledání levných letenek, ubytování a poznávacích aktivit, nás docela pohltilo.

 

Nejvíce jsme si oblíbili odlehčený styl cestování pouze s batohem na zádech, v cizině známý jako backpacking. My si jej pojmenovali “život v batohu”. A víte co? Má to co do sebe. V principu- méně věcí vyžaduje méně pozornosti a případné péče a to dává člověku velkou dávku svobody.

 

Nic vám tak nebrání přejíždět z místa na místo, kam se vám zrovna zachce. Pokud tento styl okusíte a je ve vás kus dobrodruha- už nebudete chtít cestovat jinak. Vláčet s sebou těžký kufr, plný věcí, které ve finále ani nepoužijete a zavazují vás bydlet na jednom místě, vám najednou přijde absurdní. To, že si věci musíte častěji přepírat, je už pak jen velmi malá daň.

 

Dalším milníkem v našem rozhodování byla i myšlenka, zda bychom něco podobného mohli podniknout s odstupem času- třeba za rok, dva, tři? Odpověď byla jasná a nám to prostě sepnulo. Buď ten bláznivý trip podnikneme teď, a nebo nikdy!

 

Přeci jen s dětmi se do toho batohu balí podstatně hůř. 😉

 

První destinací naší cesty je Srí Lanka. Existuje hned několik možností letu, my jsme se nakonec rozhodli pro nízkonákladovou linku FlyDubaj. A zvolili variantu s 1denním stopoverem v Dubaji. Možná tím i trochu vyzrajeme na jetlag ( proslulé oblbnutí biorytmů z přeletu časových pásem) a cesta tak bude pohodovější. Let do Dubaje trvá cca 5 a půl hodiny, do Colomba pak 4 a půl.

 

letenka

 

TIP 1: Pokud budete cestovat s touto linkou, určitě vás mile překvapí servis v podobě 1 odbaveného zavazadla v ceně letenky a jídlo na palubě ( plnohodnotný oběd/večeře), které si zvolíte předem. Letenky jsou navíc „free to change“- máte tedy možnost si let přebookovat v případě komplikací.

 

TIP 2: Zavazadlo navíc jsme využili na věci, které by nám neprošly při odbavení- tedy větší opalováky a neméně důležité slivovičky od přátel. ( na zahnání infekce i stesku)

 

TIP 3: Pokud si budete chtít výlet do Dubaje odlehčit- je možné zažádat o poslání vašeho zavazadla přímo do Colomba. Nebudete pak muset druhý den spěchat na odbavení a ušetříte si čas i případné nervy . 🙂

 

 

A teď už jdeme balit!

Domča

Napsat komentář