Narozeninová infinity párty v KL

Den 30.-32./ 30.3.-1.4. 2016

Zážitek: 11 bodů z deseti!

 

Konečně ráno. Už jsem myslela, že se nedočkám – znáte to – narozeninový den, velká sláva a tak. Člověk má to těšení nějak zafixované už od dětství. Ale co si budem nalhávat, tahle číslicová hra není už tak zábavná jako byla kdysi. Svíček přibývá. V tom počtu už tvoří úctyhodný požár a jeho sfouknutí začíná vyžadovat notnou dávku entuziasmu. Ale jsou tu šťastlivci, kteří narozeninové párty milují – třeba Jirka – ten se z oslav těší natolik, že si svých sladkých 35 oslaví dnes ještě jednou! 😀

 

Teď už ale běží přípravy v plném proudu – balíme věci, zjišťujeme spojení, platíme Indovi za ubytko a vyrážíme najít minibus společnosti LA Holidays. Dobrou zprávou pro všechny, kteří by chtěli podobný trip podniknout, je, že cestování meziměstskou dopravou v Malajsii je opravdu jednoduché a zvládne jej každý dokonce i bez velké znalosti angličtiny. Stačí mít mobilní internet (wifi) a offline mapu, která vám pomůže najít místo odjezdu.

 

TIP: Doprava je v Malajsii moderní a jízdenku ve většině případů pořídíte jednoduše online. Ideálně si lístky čekujte alespoň 2 dny před odjezdem – budete se tak moct rozhodnout mezi více společnostmi a nakoupíte pak výhodněji. Náš příklad: cesta Malacca – Kuala Lumpur jde pořídit od společnosti LA Holidays nebo laciněji od Delima Express- cenový rozdíl je 5-10 RM.

 

Z nás si příklad neberte – my lístky koupili samozřejmě na poslední chvíli a nezbylo nám než jet dražší variantou LA Holidays za 27 RM / 2 osoby. Minibusy jsou rychlé, klimatizované, mají zásuvky a neskutečně rychlou wifi. Data, která jsme se celé 4 dny na hostelu snažili poslat, se v minibusu odeslaly už za 2 hodiny jízdy. Pravdou je, že rychlejší internet než tady jsme za celý trip nikde nepotkali. Buď jsme měli špatný výběr hotelů nebo Malajsie není dostatečná pro digitální nomádství. Překvapivě ani ve 4 hvězdičkovém hotelu (padne o něm zmínka na konci) nefungovala wifi na pokojích, ale jen v lobby baru a to ještě v noci, kdy už celý hotel spal.

 

Jak si to tak frčíme a přibližujeme se do KL, začíná ve mě růst ona dětská natěšenost. Otočím se na Jirku a je mi jasné, že v tom nejsem sama. Sdílená radost je ta nejlepší nebo ne? 🙂 Nápad na tuhle oslavu nepřišel od nikoho jiného, než od mého bohového muže. Když mi to narozeninové „překvapení“ prozradil, měla jsem oči navrch hlavy. To jako fakt?! Narozeniny na střeše? Výhled na večerní KL z bazénu? Není tohle trochu moc, lásko? Ale láska, mě ujistil, že NENÍ. 😀

 

Jsme v Kuala Lumpur a tady není nic nemožné. Kort jedná-li se o ubytování, které by si člověk jinde na světě v rámci levného cestování jen stěží mohl dovolit. Abyste nám tenhle tip jako lowcosťákům nezazlívali, tak vám ceny hotelů na konci článku uvedu na pár příkladech. Možná tak z článku získáte zajímavou inspiraci k zážitku pro vás či drahou polovičku.

 

Mimo cenově dostupné ubytování v unikátních hotelích je KL cestovateli oblíbené i jako stopover při cestě do JV Asie- sídlí tu totiž nízkonákladová společnost Air Asia.

 

Teď už pár postřehů a rad, jak si tuhle rušnou metropoli užít.

 

Městská doprava

 

Příjezd do KL není zrovna osvěžující. Počasí je tu po většinu roku bez nadsázky podobné tropickému pralesu. Zaplaví vás horko a dusno. Ale nebojte, k večeru se teploty umoudří a to je ten správný čas probrouzdat si tuhle moderní metropoli. Navíc stejně jako my, i většina turistů tu nestráví víc jak pár dní. Pokud přiletíte na mezinárodní letiště, zvané KLIA, do centra se dostanete snadno. Variant máte hned několik – levnější – městské autobusové linky (cca 7 RM, 1,5 hodiny) nebo pak dražší – KLIA express (20-35 RM, 30 minut) či autobusy společnosti Airport Coach (cca 25 RM). Výborně zde funguje i služba UBER. 🙂

 

My se už řítíme naším minibusem a na požádání nám řidič staví kousek od stanice nadzemky. Jedná se o magnetickou dráhu Monorail, ze které máme úžasný výhled na tyčící se budovy mrakodrapů a nikdy nekončící městký chaos mezi nimi. Místo lístků tu na cestu dostaneme žeton (na automatu jednoduše zvolíme cílovou stanici a ten určí cenu od 1,20 RM výš). Po městě funguje i hustá síť městských autobusů a rychlovlaků/metra a ceny jsou velmi přátelské. Od našeho vysněného hotelu nás už teď dělí jen jedna velká křižovatka. Nelehký je život chodce v KL. Tok aut se tu snad nikdy nezastaví, semafory nefungují a jak okoukáme od ostatních – je třeba nebojácně do křižovatek vběhnout jinak tu strávíte mládí.

 

 

DSCN1157 DSCN1152křižovatka v KL, nepřítel každého chodce

Kam za jídlem?

 

Ohledně laciného stravování opět jako všude v Asii platí – jezte na ulici. Pokud máte chuť na něco více evropského – jděte do některého z nákupních center a volte tzv. food bary. Je to dobré a levné. Kousek od našeho WP Hotelu jsme zašli do obchodního domu Parkson, kde je v přízemí FOODPARK – levné občerstvení a potraviny v jednom. Můžete si tu dát vše od špaget, přes mušle až po čínu. 🙂 Nejlepším místem pro nákup potravin a drogérie je (stejně jako v Thajsku) nonstop řetězec 7/11. Ohřejou vám tu levné jídlo ( rýže, omeleta, maso), koupíte tu ranní kávu, čerstvý croissant nebo nejlevnější pivko. Jste ale v muslimské zemi, takže pozor- a veřejných prostranstvích je konzumace alkoholu zakázána.

 

 

P1050481P1050483DSCN1163

Zážitkové ubytování s infinity bazénem- za kolik?

 

To nejlepší, co každého v tomhle městě uchvátí jsou monumentální budovy. Tak co si třeba na 1 noc užít výhled na město z terasy s infinity bazénem? KL nabízí opravdu širokou nabídku těchto ubytování. Jako nejlevnější z klasických hotelů jsme našli WP Hotel. Levné varianty najdete, ale i např. přes Airbnb – kde soukromníci nabízejí různé apartmány. Koukněte na pár tipů na závěr:

 

  1. WP Hotel, 132 RM ( 784 kč). Hotel, který vybral Jirka na naší narozeninovou párty byl úžasný. Jediná výtka padla na Wifi, která byla pro práci nepoužitelná, což nám ve finále bylo ale jedno. Moc mě baví porovnávání malajských cen – přejedete z hostelu v Malacce do 4 hvězdičkového hotelu v KL a připlatíte si cca 200 kč na osobu. 😀 Byla to fantazie a 2 dny s výhledem na celé město a plavání doslova v oblacích byly nezapomenutelné.

 

  1. Platinum Suites KLCC ( 689 kč) je další ukázkovou variantou ubytování, tentokrát přes Airbnb. Infinity bazén na střeše, 51. patro, posilovna s výhledem, 10 minut chůze od Petronas Towers. Ou jé.

 

  1. Cozy studio in KL ( 862 Kč) je apartmán pro 4 osoby nabízený taktéž přes Airbnb v 37. patře s infinity bazénem a kousek od centra.

 

A takhle jsme si 2 narozeninové dny užili v KL my 🙂 :

 

 

P1050449DSCN1175P1050456P1050553P1050547

Místa, která v KL stojí za návštěvu:

 

  • Centrum města (KLCC) a proslulá dvojice mrakodrapů ropné firmy PETRONAS/ Petronas Twin Towers
  • Telekomunikační věž Menara– výhled na celé město z 276 metrů
  • Tržiště na Kampung Baru či Jalan Tuanku Abdul Rahman
  • Chinatown a Little India– od sebe jsou vzdálené asi jen 10 minut chůze, najdete zde nejlevnější hostely a jídelny
  • Noční život a bary ve čtvrti Golden Triangle

 

P1050444 P1050520 P1050473 P1050370

 

Jak se Vám líbil dnešní tip? Inspirovali jsme vás?

 

    Zdraví J. a D. alias levnocestovani.cz

Napsat komentář