Kdo jsme

681b7a14-2990-45a8-9adb-8ae66321aef0

 

Jmenujeme se Jirka a Domča a milujeme cestování. Ideálně to dlouhodobé, v pomalejším rytmu, prací s sebou a batohem na zádech. To byl i jeden z důvodů, proč vznikl náš magazín www.levnocestovani.cz a rok na to i jeho slovenský bratříček www.lacnocestovanie.sk.

Stránky mají jeden velký cíl, a to přenést povědomí o tom, jak lze cestovat levně a pomoci tak plnit sny, co největšímu počtu lidí.


Chtěli bychom rozcestovat všechny ty, co by rádi vyrazili do světa na vlastní pěst a potřebují dodat odvahu a nějaké ty praktické tipy a doporučení.


Předtím, než stránky vznikly, jsme začali u sebe. Snažili jsme se vymýšlet, jak snížit cestovní náklady na minimum, abychom mohli na cestách trávit co nejvíce času a když už jsme se cítili jistí v kramflecích- vydali jsme se v roce 2016 na cestu kolem světa, což vnímáme jako jedno z nejlepších rozhodnutí.

Ani ve snu by nás nenapadlo, co všechno na cestě zažijime a jak moc to ovlivní náš přístup k životu.


Letošní rok 2017 bude ve znamení cest po JV Asii. Nejvíce času budeme mapovat Filipíny, ale rozhodně nezůstaneme jen u nich. Plány tvoříme průběžně a jsou překvapením i pro nás. 🙂


Vzít batoh na záda, v něm jen to nejdůležitější a vydat se na cestu. To je styl, který jsme si oblíbili.


Propracovali jsme se k minimalismu, na což jsme náležitě hrdí.


Věříme, že hmotných věcí ke svému štěstí člověk moc nepotřebuje.


Naše cesty nám umožňují pocítit naprostou svobodu.


Protože svoboda je to nejlepší plátno pro zaznamenání všech životních vzpomínek.


A protože nic, než vzpomínky nikomu na konci nezůstane.


A za to nám ta občas bolavá záda stojí.


Cestovním zítřkům ♥.  J. a D.